diy.lv - praktiski padomi - uztaisi pats !

Rakstos

Padomi tūristiem. Ceļo droši, ērti un nepārmaksā!

Lietotāju novērtējums:  / 1
SliktākaisLabākais 

Padomi tūristiem. Ceļo droši, ērti un nepārmaksā!

Kad ir vislabākais laiks ceļojuma rezervēšanai? Kur pirkt lētas aviobiļetes un rezervēt viesnīcas? Kā nodrošināties pret dažādiem neparedzētiem gadījumiem? Kas jāņem vērā, ja paredzēts ceļojums ar bērniem? - šie un vēl daudzi citi jautājumi ir būtiski ikvienam, kas plāno doties atpūtas vai darba braucienā ārpus Latvijas. Lai rastu atbildes, diy.lv vērsās pie ceļojuma aģentūras “Ozolciems Tūre” direktores Irinas Tereško, kas mums pastāstīja ikvienam tūristam noderīgu informāciju.

Kā iegādāties izdevīgu ceļojumu?
Ļoti liels skaits cilvēku Latvijā uzskata, ka rezervēt ceļojumu, lidojumu vai viesnīcu, izmantojot ceļojumu aģentūru pakalpojumus, ir ļoti dārgi, tomēr realitāte bieži ir pavisam pretēja. I. Tereško norāda, ka šobrīd visas ceļojumu aģentūras izmanto īpašas rezervācijas sistēmas, kas ļauj iegādāties lētākus lidojumus un rezervēt viesnīcas par ievērojami zemākām cenām nekā internetā. 95% gadījumu tūrisma aģentūras var dabūt izdevīgāku piedāvājumu lidojumiem.Padomi tūristiem. Ceļo droši, ērti un nepārmaksā!
Protams, ir arī izņēmumi, tomēr ja vēlaties ietaupīt, ieteicams vērsties pie aģentūras, īpaši, ja plānojat izmantot starpkontinentālos lidojumus vai uz ieplānoto galamērķi nav tiešo reisu budžeta klases aviokompānijām. Piemēram, lidojot uz Ņujorku, ir iespējams atrast ļoti lētus piedāvājumus arī pašiem, bet, ja dodieties uz Karību reģionu, tad lidojums, ko rezervē tūrisma aģentūra, var būt līdz pat  200 EUR  lētāks nekā internetā pirktais.
“Ozolciems Tūre” atgādina, ka ceļojuma aģentūra var palīdzēt izvairīties no neparedzētiem izdevumiem – jūs varat atgūt daļu vai visu ceļojuma summu, ja dažādu iemeslu, piemēram, slimības, dēļ, nevarat tajā doties. Ja rezervāciju esat veicis pats, atgūt naudu var būt daudz sarežģītāk vai pat neiespējami.

Kā nodrošināties pret neparedzētām situācijām?
Ceļojuma aģentūra ir labākais palīgs neparedzētas situācijās, jo tām ir pieejama ļoti plaša informācija par lidojumiem, viesnīcām, reisiem un rezervācijām. Tas nozīmē, ka ir iespējams atrast risinājumu, kas palīdzēs samazināt izmaksas un realizēt maksimāli daudz no iecerētā.Padomi tūristiem. Ceļo droši, ērti un nepārmaksā!
“Ozolciems Tūre” direktore norāda, ka ceļojumu aģentūrai ir svarīgi, lai tās klientam nerastos ļoti lieli izdevumi ekstremālā situācijā: ja persona saslimst, tiek atcelts reiss, sākas vulkāna izvirdums vai notiek kaut kas cits.
Tāpat jāpiebilst, ka internetā pieejamā informācija par sabiedrisko transportu galapunktā, kā arī viesnīcas atrašanās vietu un citām nozīmīgām lietām ne vienmēr ir precīza un nesniedz iespēju ļoti labi saplānot savu ceļojumu. Lai pārliecinātos, ka pieejamā informācija par galamērķi ir patiesa, “Ozolciems Tūre” iesaka piezvanīt uz viesnīcu, tūrisma informācijas centru galamērķī vai arī vērsties pie tūrisma aģentūras, kas to izdarīs Jūsu vietā.
Svarīgi. Vienmēr noskaidrojiet, kādu valūtu lieto galamērķī. Ja dodieties uz eksotiskiem galamērķiem, noskaidrojiet, vai ir kādi īpaši nosacījumi, kas attiecīgajā valstī ir jāievēro tūristiem.

Kad visizdevīgāk pasūtīt ceļojumu?
“Ozolciems Tūre” iesaka: labākais laiks, kad iegādāties ceļojumu, ir atkarīgs no vairākiem būtiskiem faktoriem:

  • Laiks, kad plānojat doties ceļojumā;
  • Ieplānotais galamērķis;
  • Transports, ar ko plānojat nokļūt galā.

Laicīgi (divus vai trīs mēnešus pirms ceļojuma) ir jāplāno lidojumi, došanās uz populāriem galamērķiem, piemēram, Turciju, Ēģipti vai citām siltajām zemēm, kā arī ceļojumi, kas paredzēti skolēnu brīvdienās, Jaunajā gadā un Ziemassvētkos, Lieldienās, Līgo svētkos, brīvdienās maija sākumā un laikā ap 18. novembri. Jāņem vērā, daudzās pasaules vietās uz Ziemassvētkiem un Jauno gadu ir ļoti sarežģīti rezervēt viesnīcu, jo vietu skaits tajās ir ierobežots.
Ja plānojat ceļot ar autobusu un galamērķis atrodas Eiropā, ceļojumu var pasūtīt dažas nedēļas pirms tā. Turklāt to ir iespējams izdarīt internetā tikai dažu minūšu laikā. “Ozolciems Tūre” uzsver, ka mūsdienās laiks ir ļoti dārgs un, lai to taupītu, ieteicams izmantot on-line rezervācijas sistēmu. Tas ir ātri, droši un izdevīgi – visas atlaides Jūs saņemsiet automātiski, pērkot ceļazīmi.

Kā rīkoties, ja ceļojat ar bērniem?
Padomi tūristiem. Ceļo droši, ērti un nepārmaksā!“Ozolciems Tūre” speciālisti uzsver, ka īpaši uzmanīgi ir jāplāno ceļojums, ja tajā dodaties kopā ar bērniem, jo ir ļoti daudz nianšu, kam jāpievērš uzmanība, piemēram, vai viesnīcā ir rotaļu laukums, kāda ir aviokompāniju politika attiecībā uz bērnu pārvadāšanu, vai ekskursijas ir piemērotas arī bērniem. Ir vecāki, kas paši var noorganizēt veiksmīgu ceļojumu, bet tiem, kas dara to pirmo reizi, “Ozolciems Tūre” iesaka sazināties ar ceļojumu aģentūru. Tiesa, arī aģentūrai šāda ceļojuma organizēšana prasa papildus resursus un līdz ar to tās pakalpojumu izmantošana var būt nedaudz dārgāka, nekā ceļojuma plānošana pašu spēkiem.

 

 

 

 

Raksts tapis sadarbībā ar
Ceļojumu aģentūru “Ozolciems Tūre”

Adrese: Dzirnavu iela 91, Rīga
Tālrunis: (+371) 29240746 ; (+371) 67686686
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
www: ozolciems.lvPievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

Joomla25 Appliance - Powered by TurnKey Linux