diy.lv - praktiski padomi - uztaisi pats !

Rakstos

Lamināta kopšana

Lietotāju novērtējums:  / 0
SliktākaisLabākais 

Lamināta kopšanaLamināta grīdas segums ir viens no populārākiem, jo tam piemīt vairākas būtiskas priekšrocības – segumam ir saprātīga cena, tas ir praktisks, izturīgs un ilgmūžīgs. Jā, ir arī trūkumi, bet par tiem – citu reizi.

Lamināta kopšanaLamināta grīdas segums ir viens no populārākiem, jo tam piemīt vairākas būtiskas priekšrocības – segumam ir saprātīga cena, tas ir praktisks, izturīgs un ilgmūžīgs. Jā, ir arī trūkumi, bet par tiem – citu reizi.

Ikdienas kopšana


Ikdienā laminātu kopt ir vienkārši – ar putekļusūcēju vai slotu, reizi nedēļā veicot mitro uzkopšanu un ņemot vērā dažus noteikumus:
- ūdenim jābūt pilnīgi tīram un siltam,
- lupatai jābūt mitrai, nevis slapjai
- kad mitrā uzkopšana pabeigta, grīdas segumu jāuzslauka vēl reiz ar pilnīgi sausu lupatu.

Ko nedrīkst

Nekādā gadījumā lamināta kopšanai nedrīkst izmantot pulējošos, slīpējošo līdzekļus, kas varētu saskrāpēt grīdas seguma virsmu. Arī no mastiku izmantošanas vajadzētu izvairīties, jo tās nesniegs gaidīto rezultātu.

Apstākļi

Lamināts pēc savas būtības ir kaprīzs materiāls, tāpēc būt izmantojams ieklāšanai telpās, kurās nav paredzētas krasas gaisa temperatūras svārstības, kurās ir pietiekami sauss un silts. Vēlamā gaisa temperatūra laminātam ir 18-20 C grādu, relatīvais gaisa mitrums – 50-60 procenti.

Profilakse

Lai līdz laminātam nenokļūtu ar āra apaviem ienestie pilsētas netīrumi – smiltis, sīki akmentiņi, kuri varētu sabojāt grīdas segumu, jāveic daži pasākumi, kas no tā pasargās:
- pie ieejas durvīm no ārpuses novietojiet paklājiņu ar asu virsmu, kur paliktu lielākie ielas netīrumi,
- arī no iekšpuses pie ieejas durvīm vēlams novietot paklājiņu, uz kura vēlreiz notīrīt apavus.
- Laminātu var sabojāt, ja pa to ikdienā bieži staigā ar augstiem, spiciem papēžiem.

Lai pasargātu laminātu no mēbeļu radītām švīkām, ja tās tiek pārvietotas, zem to kājiņām būtu vēlams novietot biezu audumu.

Ja tomēr parādījušies mehāniski bojājumi lamināta virsmā

Ne vienmēr iespējams visus grīdas seguma saudzējošos pasākumus ievērot, tāpēc ar laiku tomēr lamināta virsmā parādās defekti, piemēram, seklas skrambas. Nevajadzētu satraukties, tās ir likvidējamas ar speciālām analoga toņa pastām, kuras iegādājamas pie lamināta grīdas seguma tirgotājiem.

Ja grīdas seguma bojājums ir pamatīgāks, ir iespējams dēlīti nomainīt. Ja arī nav lieku rezerves dēlīšu, var apmainīt vietām zem skapja esošo lamināta dēli un to dēli, kas sabojāts, bet atrodas redzamā vietā.

It kā vienkāršas un labi zināmas ābeces patiesības lamināta grīdas seguma kopšanai, bet tomēr bieži tiek pārkāptas. Taču, ja noteikumus tomēr rūpīgi ievēro, lamināts kalpos ilgi un uzticīgi.

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

Joomla25 Appliance - Powered by TurnKey Linux